Založení
nového dokumentu a jeho editace
K založení nového dokumentu slouží vždy tlačítko "Přidání". Pokud byl před stisknutím tohoto tlačítka v seznamu dokumentů vybrán libovolný vhodný dokument (národní nebo lokální), následuje dotaz, zda má být zvolený dokument použit jako vzor. Bude-li nabídka potvrzena ("ano"), bude založen lokální dokument s nabídnutým totožným názvem i typy a s totožným obsahem, jako je u vzorového dokumentu - vše lze následně vhodně modifikovat. Bude-li nabídka odmítnuta ("ne"), zvolí si uživatel v definičním dialogu příslušné typy v rámci skupiny dokumentů, z níž byla přidávací funkce volána (za pomoci tlačítka "Typ1/2" a volby z nabídky), vyplní označení, název a další údaje a následně si i sám vytvoří obsah dokumentu.
Bude‑li zvolen typ dokumentu, pro který je definována osnova, bude tato také při založení do dokumentu vložena a následně nabízena v příslušných funkcích (přednost má případná lokální osnova před národní, je‑li definována a naplněna). Dialog je podrobně popsán v příslušných helpech, kde jsou i informace o dalších nabízených funkcích.
Pokud byl vybrán jako vzorový dokument „N“ (= dokument národní - při práci s národními dokumenty), bude založený dokument „L“ (lokální) k dispozici až po výběru nabídky pro práci s lokálními dokumenty.
V definičním dialogu dokumentu jsou povinné údaje, které musí vyplnit zadávající: "Označení-kód", "Skupina", "typ1/2" (svázaný s případnou "osnovou") a "název" - položky jsou blíže popsané v příslušném technickém popisu v helpu. Další povinné údaje doplní systém automaticky.
Pro modifikaci nebo tvorbu vlastního textového obsahu dokumentu je používán editor Word, jehož volání zajistí tlačítko "Word". Pro prosté prohlížení obsahu dokumentu slouží tlačítko "Prohlížení".
Po stisknutí tlačítka "Word" nebo "Prohlížení" předá systém SLP řízení zvolenému externímu programu a sám přejde do režimu "spánku", v němž vyčkává na ukončení práce s tímto externě volaným programem!
Editor Word je při volání ze systému SLP mírně modifikován a je vybaven řadou speciálních funkcí určených pouze pro práci v rámci systému SLP.
Podrobné informace k práci s editorem Word jsou v návodu Word - práce s editorem v systému SLP, dále doporučujeme též prostudovat související dokument Word - typografická pravidla s cennými radami pro psaní.
K práci s dokumenty slouží celá řada funkcí, které jsou popsané v technické popisu v helpu. Dále uvádíme několik vybraných potřebných pokynů a popis několika zajímavých nebo dosud méně známých nástrojů.