OSN-SAbstraktOSN-E

Elektroimunodifúze (elektroimunoprecipitace, raketková imunoelektroforéza, elektroimunostanovení dle Laurella). Jedná se o imunoelektroforetickou metodu, kdy v gelu je rozptýlena specifická protilátka, ze směsi bílkovin se zachycuje pouze ta, která je specificky vázána. Setkání antigenu a protilátky je urychleno elektroforézou. Vzniká precipitát tvaru píku (raketky), jehož plocha, nebo vzdálenost vrcholu od startu je úměrná koncentraci stanovované bílkoviny. V sérii se souběžně dělí vzorek a koncentrační řada standardů. Metoda má další modifikace, např. s použitím dvou typů gelu apod.

 

OSN-SSouvisející informaceOSN-E

Elektroforéza-imunoelektroforéza

 

OSN-STextOSN-E

Elektroimunodifúze (elektroimunoprecipitace, raketková imunoelektroforéza, elektroimunostanovení dle Laurella). Jedná se o imunoelektroforetickou metodu, kdy v gelu je rozptýlena specifická protilátka, ze směsi bílkovin se zachycuje pouze ta, která je specificky vázána. Setkání antigenu a protilátky je urychleno elektroforézou.

 

Vzniká precipitát tvaru píku (raketky), jehož plocha, nebo vzdálenost vrcholu od startu je úměrná koncentraci stanovované bílkoviny. V sérii se souběžně dělí vzorek a koncentrační řada standardů. Metoda má další modifikace, např. s použitím dvou typů gelu apod.

 

OSN-SPoznámkyOSN-E

 

OSN-SAppendixyOSN-E

 

OSN-SLiteraturaOSN-E

 

OSN-SAutorské poznámkyOSN-E

Jaroslava Vávrová