Zpracování seznamu položek LČLP do RTF souboru (technický popis)

 

 

Viz též:

            Dialogy programu SLP

 

 

Dialog pro zpracování seznamu položek LČLP do RTF souboru. Vytvořený RTF soubor lze použít např. jako podklad pro tvorbu laboratorní příručky.

 

Poznámka:

Soubor typu RTF je textový soubor, který lze editovat běžným textovým editorem, například Wordem.

 

 

Sestava - výběr sestavy ze seznamu sestav, která určuje pravidla pro zacházení s položkami LČLP (fitrování, třídění, použitý formulář). Podle těchto pravidel je seznam položek LČLP zpracován.

 

Zvýraznění - tlačítko vyvolá dialog, ve kterém lze definovat grafické zvýraznění, které se uplatní ve vytvořeném RTF souboru. Standardně je nabídnuto zvýraznění, které je nadefinováno u vybrané sestavy. Lze jep přijmout, nebo nastavit zvýraznění nové, které se uplatní při vytváření RTF souboru.

 

Pod pojmem zvýraznění je chápán nástroj, který dovolí nadefinovat barevné rozložení podsvitu jednotlivých řádků formulářů. Jedná se několikastupňový nástroj. Lze nadefinovat podsvit na úrovni jednotlivých řádků formuláře, celých formulářů i sestav. Podrobně je zvýraznění vysvětleno v dokumentu "Zvýraznění laboratorní příručky" (včetně ukázek "zvýrazněných" dokumentů).

 

vytvořit ladící verzi RTF souboru - logická hodnota. Pokud je hodnota nastavena a v definici sestavy je  nastavena hodnota přepínače stavu a aktuálnosti položek LČLP (bez titulku) na " Vše (uplatní se jen pro ladící verzi hypertextu, RTF)", potom budou zpracovány všechny položky LČLP bez ohledu na stav a aktuálnost. To samé se vztahuje i na lokální škály k položkám LČLP a dokumenty (pokud jsou ve formulářích použity body osnov dokumentů). Protože se jedná o atypické zpracování, které je určeno pouze pro ladící účely, objeví se po nastavení logické hodnoty potvrzovací dotaz

 

 

Jednotlivé položky v RTF souboru oddělovat -  - přepínač pro zadání oddělovače, který bude ve výsledném RTF souboru vkládán mezi jednotlivé položky LČLP

Možné hodnoty jsou:

• Čarou - zpracovávané položky LČLP budou ve výsledném RTF souboru odděleny vodorovnou čarou

• Volnými řádky - zpracovávané položky LČLP budou ve výsledném RTF souboru odděleny volnými řádky (počet volných řádků může být 1 - 9, lze zadat v položce "Počet volných řádků")

• Odstránkováním - zpracovávané položky LČLP budou ve výsledném RTF souboru odděleny přechodem na novou stránku

• Neoddělovat - zpracovávané položky LČLP nebudou ve výsledném RTF souboru odděleny (určeno především pro seznamy položek LČLP)

 

Soubor - zpracovaný seznam položek LČLP bude uložena pod zadaným jménem v adresáři TEXTY programu SLP. Příponu "RTF" doplní systém. Délka jména souboru je omezena na 8 znaků. Pro minimalizaci problémů při tisku dokumentů je vhodné volit jméno souboru, které odpovídá konvencím pro jméno souboru, které platily v operačním systému MS-DOS, tj. jméno souboru by mělo mít délku nejvýš 8 znaků, nemělo by obsahovat znaky s diakritikou a mělo by být tvořeno pouze písmeny a číslicemi.

 

 

Help - tlačítko pro vyvolání nápovědy k dialogu

 

OK - tlačítko pro zahájení zpracování seznamu položek LČLP do RTF souboru. Průběh zpracování je komentován - vypisuje se čítač počtu zpracovaných položek LČLP.

 

Storno - ukončení dialogu pro zpracování seznamu položek LČLP do RTF souboru bez vytvoření RTF souboru.